Головна Акції та події Очима редактора “Болото у сЕЛІ Черче дуже помічне: у Віктора пальці на руках почали слухатися після першого сеансу”, - хвилюючись, розповідала Світлана, яка з сім’єю приїхала у санаторій із Києва, щоб зарадити минулим травмам свого чоловіка-спортсмена

“Болото у сЕЛІ Черче дуже помічне: у Віктора пальці на руках почали слухатися після першого сеансу”, - хвилюючись, розповідала Світлана, яка з сім’єю приїхала у санаторій із Києва, щоб зарадити минулим травмам свого чоловіка-спортсмена

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
alt
Приїхати у цей санаторій їй порадили добрі знайомі. Деякі з них, що мають задавнені болячки спини і ніг, методично кожного року підліковуються черчанським  болотом. Після детального  огляду  лікарем  по  приїзді будь-кого, хто придбав путівку у санаторій, визначається план лікування чи оздоровлення.
Звісно, що стрижнем лікування є процедури з болота і сірководневі ванни. Отож, якщо немає ніяких застережень щодо застосування  таких процедур від місцевого лікаря, або ж записаних в амбулаторній картці, привезеній із собою, ви потрапляєте в бальнеологічну водолікарню санаторію. Процедура  обкладання чудодійним болотом зовсім не болюча, хоча незвична. Ті місця вашого тіла, що потребують лікування, медична сестра обкладає дуже теплою чорною в’язкою сумішшю (за пластичністю схожою на добре замішане негусте тісто), обгортає  вас  плівкою  і  теплою ковдрою. Після 20-30-хвилинного дрімання  у такому коконі теплий душ додасть приємних відчуттів вашому тілу. Через день ви знову можете приймати таку процедуру. А у вільний від болотних аплікацій день вам можуть призначити сірководневі ванни. «Найбідніший» за терміном лікування болотом і водою курс у 12 днів буде обов’язково помічений  вашим організмом, самопочуття покращиться: хвороби  якщо не зникнуть, то хоча б відступлять на тривалий час. Із записів у книзі відгуків, яка ведеться у приймальному відділенні санаторію, можна зробити висновок, що люди отримують добрячу порцію здоров`я та енергії щонайменше на рік.

Кажуть: грязі курорту Черче кращі, ніж грязі Мертвого моря
Грязі (чомусь не хоче приживатися український переклад – болото) в першу чергу діють як потужне теплогенеруюче джерело м`яким впливом на організм людини. Під  терапевтичною дією тепла розслабляються спазмовані м`язи, розширюються кровоносні судини, збільшується функціональність капілярів шкіри, слизових оболонок та внутрішніх органів. Багатьох  відпочивальників сюди направляють лікарі з усіх регіонів України із-за  хімічного впливу грязей на організм. Хоча ця хімія не дуже відчутна на дотик, смак, але потужно діє через мікроотвори у шкірі як адсорбент (речовина, що всмоктує в себе усі шкідливі речовини) на продукти клітинного обміну – органічні і неорганічні речовини та кислоти, луги,бактерії. Поверхня шкіри відновлюється, нормалізуються усі функції. Список недуг, що можуть бути вилікувані або ж при яких рекомендовано лікування черчанським болотом, нараховує їх більше 100. Це хвороби кістково-м’язової і нервової систем, хвороби периферичних судин, гінекологічні та урологічні.

Чому болото набагато чудодійніше за заморські дорогі пігулки?
Можливо, у світі існує таке дослідження, темою якого є якщо не твердження, то хоча б висунута гіпотеза про те, що людина створена Творцем з  попелу-глини-землі, бо саме це сказано у старозавітних біблійних легендах. Науковці, які досліджували амплітуду коливань фізичного поля глини, прийшли до висновку, що вона абсолютно точно співпадає з амплітудою коливань поля людини… А ще слід згадати, що людське тіло складається з органічних речовин: вуглеводів, водню і кисню. Крім того, до його складу  входять  азот, фосфор і сірка, а також 22 хімічні елементи: Ca, P, O, Na, Mg, S, B, Cl, K, V, Mn, Fe, Co, Ni, Cu, Zn, Mo, Cr, Si, I, F, Se. Половина цих складників є у черчанському болоті. Тому коли тіло людини має  безпосередній контакт із собі подібним природним середовищем, не тільки виліковуються уражені ділянки, а встановлюється баланс потрібних людині життєвих сил і природних складових. Хіба можуть такі засоби конкурувати із штучно створеними хімічними структурами – пігулками та ін`єкціями? Спробуйте – і ви переконаєтесь у магічній силі матінки-Землі. Для цього не потрібно їхати за тридев`ять земель до Мертвого моря або ж на Кримський півострів, не треба заздалегідь купувати дорогі квитки на літак чи потяг…  Потрібно вчасно потрапити на автобус, що курсує за маршрутом Шацькі озера – Івано-Франківськ через міста Володимир-Волинський і Нововолинськ. Усього п`ять годин – і ви доїжджаєте до  с.Черче. Санаторій знаходиться на відстані від автомобільної траси у зеленій зоні за селом.

По черчанську воду приїздять зі всієї західної України
Саме зелена зона є горизонтом утворення ще однієї лікувальної сили  цього краю – сірководневих вод. Тисячами струмків вода просочується у підземні природні сховища, протікаючи  через сульфатні, кальцієві і гідрокарбонатні шари. По спеціальних системах постачання зі свердловин вода подається до водолікарні. Шість хвилин – і ванна наповнена підігрітою водою. 
Ще у тридцятих роках паничі і вся знать приїздили сюди, аби прийняти таку ванну. Сірка, що є у воді, проникає під час прийняття ванни у кров і відповідно в усі органи тіла. В організмі відбувається миттєвий вибух хімічних реакцій, що мають оздоровчий і лікувальний ефект: стабілізується кров’яний тиск, у кого він підвищений – знижується, тіло активно починає  дихати – збільшується споживання кисню, посилюється легенева вентиляція. Шкіра людини отримує «нове життя» – стимулюються окисно-відновні процеси, покращується ріст волосся, посилюється секреція сальних і потових залоз. Окрім величезного списку хвороб кістково-м`язової, периферичної нервової, серцево-судинної систем, гінекологічних, вода сприяє вилікуванню важких шкіряних хвороб: псоріазу, нейродерміту, екземи, лишаю, склеродермії та захворювання волосся і волосяних фолікул.
Якби не люди, то черчанське болото залишалося б природним дарунком,  і не більше
Кожен, хто хоч раз збирався у мандрівку чи в інші міста, завжди старався дізнатися у знайомих, у книгах-путівниках, в Інтернеті про місце, куди подорожує. Журналісти, що були зорганізовані Журналістським фондом НСЖУ,  який  очолює Людмила Богуславська, теж шукали таку інформацію і побачили, що її дуже обмаль. На Інтернет-сайтах деяких туристичних операторів кілька скупих фраз: «Хто хоче недорого, але серйозно підлікувати спину, їдьте у с.Черче», «Моїй дитині допомогли процедури з грязями»,  «Годують дуже добре, і різноманітна їжа», «Персонал санаторію дуже уважний і не бере ніяких взяток на процедурах». От і все. Ще, правда,  зазначено вартість перебування однієї доби для однієї людини (входить проживання, триразове харчування, медичне обслуговування і  лікувальні процедури) в залежності від умов проживання – від 228 до 372 гривень (номер «Люкс»).
    Прес-конференція для журналістів, кілька засідань круглого столу, зустріч з керівниками Рогатинського району дали повну уяву про історію, розвиток курортної зони. Різні часи переживав санаторій від заснування 1929-го року і по сьогоднішній день: закриття, занепад господарства, реконструкції і реорганізації. Але увесь час знаходились патріоти цього краю, які вболівали за природну скарбницю, якщо не грошима, то власною працею допомагали вижити санаторію. Тому не випадково у книзі місцевого літератора Романа Коритка головними у цій історії визнаються люди, що піклувалися про Черче. Підтвердив цю думку керівник санаторію Михайло Падучак, який зазначив, що вдячний кожному із 114 працівників установи, які  приймають приїжджих добрим словом і усмішкою, лікують безмежною витримкою і  терпінням, вмілими та лагідними руками. Бальнеологічна лікарня, фізіотерапевтичні кабінети, кабінети лікувальної фізкультури і масажу, поліклініка, їдальня, спальні корпуси, черчанське болото, сірководень – усе залишалося б недієвим, якби не чудовий персонал. І журналісти, які мали змогу упродовж восьми днів перебувати в санаторії, переконалися у  правдивості цих тверджень. Такий же приклад служінню людям показала усьому людству їхня землячка Настя Лісовська.

Тут лікує не тільки земля-матінка, а й дух нації
Чи були ви у Стамбулі? Чи клали біля домовини Роксолани сухоцвіт чорнобривців, як це роблять сотні українців, яким пощастило побувати в сулейманському палаці? Турецький серіал, що транслюється по телебаченню, переносить нас у давню епоху, коли  Україну топтали турецькі яничари,  поневолюючи тисячі українців. Саме тоді, як символ непереможності та  волелюбства, у зеніті слави і пошани серед багатьох народів світу з`явилася на турецькому престолі РОКСОЛАНА. В дитинстві вона була Настею. А народилася у м.Рогатині, від якого до с.Черче усього чотири кілометри. Хіба потрібно їхати у Стамбул? Ні. Вклоніться легендарній українці і покладіть квіти до підніжжя пам`ятника їй, що височіє у центрі  Рогатина. А там далі –  церква Святого Духа тих часів як непорушний свідок історичної правди на Рогатинщині.
Багатий край на історичні пам`ятки, є що подивитися подорожуючим, а також тим, хто приїхав на курорт «Черче».


Довідка
Курорт «Черче» – бальнеогрязевий курорт України, розташований в однойменному селі Рогатинщини Івано-Франківської області. Цей край  відзначається м`яким, помірно вологим  кліматом передгір`я Карпат. Поклади торфо-грязевих пластів, що є основою лікування і оздоровлення, сягають 383 000 куб. метрів. Щороку для потреб санаторію використовується 460 куб. метрів  грязей. Грязевий  розчин має сульфатно-кальцієвий склад і мінералізацію 1,25-2,68г/кв.дм. У ньому містяться залізо, марганець, хром, мідь, кремній, пектини, дубильні речовини, масляна, оцтова і мурашина кислоти, гумінові речовини, біологічно активні сполуки, природні ферменти і антибіотики.
Крім лікувальних грязей, територія курорту слугує водозбірником слабомінералізованих сірководневих вод  з показником мінералізації 1,8-2,5 г/куб. метр.
За словами головного лікаря санаторію, черчанські  грязі  мають 81 показник  якісних складових  характеристики, тоді як  грязі Мертвого моря мають трохи більше 40 таких показників, а сірководнева вода із середнім показником мінералізації є найбільш лояльною до  тіла людини. Вода не потребує ні штучної концентрації, ні розбавлення до потрібної консистенції.

 

Авторизація

Люстрація

Останні новини


АКТУАЛЬНО

Зверніть увагу!
Читайте нашу газету! Може знайдете в ній загублену річ? 

ТУТ

Опитування

В.о. президента Турчинов пропонує провести одночасно з виборами президента референдум - щодо унітарного чи федеративного устрою України. Ви підтримуєте цю ідею?
 

Статистика сайту

Користувачів : 1751

«Добрі вісті, коли запрошують їсти»

Зараз на сайті

Реклама



Найбільше читають про

Інформери

Погода в Луцьку Курс долара


korovay_ban.png

Контактна інформація

Звертайтесь за адресами: м. Володимир-Волинський, вул. Ковельська, 56 м. Нововолинськ, вул. Нововолинська, 64/16
Контактний телефон редакції: 03342 3-81-31
Мобільний телефон редакції: 063 313-83-08
Контактный телефон (Нововолинськ): 03344 44-8-66