Чому в Хобултові перегоріли електроприлади?

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Перший трудовий день тижня. У редакції газети пролунав дзвінок. Телефонував житель села Хобултова. Він повідомив про те, що недільного ранку за дивних обставин у мешканців, які проживають на вулицях Сонячна і Шкільна, перегоріла побутова техніка. Що ж сталося, вирішила дізнатись,  побувавши на місці події.

Згорів комп’ютер вартістю тисячі
По дорозі до села зустріла жительку – Марію Лодзь, яка також постраждала від «недільного дива». Жінка розповіла, що у той день їздила в місто, а коли повернулася – в домі не працювали ані мікрохвильова піч, яку подарували на день народження, ані новенький DVD. У паніці кинулась перевіряти усе, що включається у розетку. Комп’ютер, вартістю дві тисячі гривень, куплений лише три тижні тому, теж не працював. «Покупка комп’ютера для нашої родини  - надто дороге придбання! Мій син мріяв про нього, колядуючи, допомагав збирати гроші», - у розпачі розповідає пані Лодзь. «Добре, що хоч холодильник і телевізор вціліли!» - показує повністю розплавлений блок живлення…
Біля самісінької хвіртки Марії Лодзь зустрічаємо молоду маму Оксану Смолюк, яка також залишилася без мікрохвильовки. Родина Смолюків придбала її у Львові, тож ремонтувати доведеться там. Та чи придатна вона до ремонту? Жінка не впевнена.
Заходжу в сусідню хату, на даху якої  красується сателітарка. Від хазяїв оселі дізнаюся, що тюнер, вартістю 700 гривень, уже не працює, перегорів.
«Та що там у нас, ви зайдіть до Адамовичів з двадцять шостого будинку – от де збитки!» - підказують панянки старшого віку, яких зацікавила поява журналіста у селі. Довго не думаючи, прямую на Шкільну, 26.
А холодильник ще й рік не попрацював
Охайна будівля. Двері  відчиняє господиня будинку й запрошує до кімнати, де  зустрічає  її чоловік Валерій Адамович. Він показує зіпсовану техніку, а її чимало. «Ось погляньте, - киває на пилосос відомої марки «Bosh», - не працює». Такий у магазині «Фокстрот» коштує більше 500 гривень. Як і у багатьох інших, в Адамовичів згорів тюнер до антени, вартістю 34 долари США.  Список техніки, що вийшла з ладу, продовжує телевізор закордонного виробництва. Валерій Миколайович віддав за нього також немалі гроші. Найбільше, за чим шкодує, це музичний центр, який придбав для своєї доньки за 500 доларів. «Вона у мене професійно займається співом, бере участь у різноманітних конкурсах. Як тепер буде готуватися до виступів - не знаю.Щоб відремонтувати усю пошкоджену техніку, потрібні чималі гроші, а хто мені відшкодує збитки?  Добре, що хоч на комп’ютері у той день ніхто не працював, а то довелося б ще і його лагодити!» -  ділиться чоловік. До розмови приєднується господиня дому: «Ще у нас холодильник згорів, дуже шкода, і року немає, як придбали. А на носі Пасха!»
Хто ж зрізав дерево?
Майже у центрі села знаходиться бар «Малина», поблизу якого часто збираються тутешні мешканці. Тож коли у селі вибило світло й замкнуло лінію електропередач, люди згуртувалися біля бару і стали з’ясовувати, в  чому річ. Здогадки були різні. Розповідали, що того дня напруга підскочила до 260 Вт (деякі жителі мають вольтметр). І тому вважають, що причина у застарілих трансформаторах, які давно потрібно замінити. Переважна більшість переконана – причина інша: у зрізаному дереві, що впало на лінію електропередач. От тільки хто його зрізав? Деякі жителі розповідають, що у неділю, коли правилося в церкві, нібито бачили, як «батюшка» та ще декілька чоловіків дерева спилювали! І як впало те дерево на  лінію передач – сталося замикання. Прізвище чоловіка, якого між собою називають «батюшкою», з  невідомих причин називати не хочуть... Вирішила дізнатись у голови Хобултівської сільської ради Лідії Рудчик, кому принаймні належить ділянка, на якій ті дерева зрізались. І чи не знає вона, хто винен у тому, що трапилося.  «Ділянка належить Віталію Савлуку.  А от хто винен - не знаю,  я не фахівець, з цим питанням краще звернутися до спеціально створеної комісії, яка все і визначить. У даному випадку люди повинні отримати відшкодування за зіпсовану побутову техніку. Розраховувати на швидке з’ясування причин не слід. Без суду не обійтися, хто ж захоче брати на себе вину і сплачувати кошти тим, хто поніс фінансову втрату», - розповіла пані Рудчик.

 

Авторизація

Люстрація

Останні новини


АКТУАЛЬНО

Зверніть увагу!
Читайте нашу газету! Може знайдете в ній загублену річ? 

ТУТ

Опитування

В.о. президента Турчинов пропонує провести одночасно з виборами президента референдум - щодо унітарного чи федеративного устрою України. Ви підтримуєте цю ідею?
 

Статистика сайту

Користувачів : 1751

«Добрі вісті, коли запрошують їсти»

Зараз на сайті

РекламаНайбільше читають про

Інформери

Погода в Луцьку Курс долара


korovay_ban.png

Контактна інформація

Звертайтесь за адресами: м. Володимир-Волинський, вул. Ковельська, 56 м. Нововолинськ, вул. Нововолинська, 64/16
Контактний телефон редакції: 03342 3-81-31
Мобільний телефон редакції: 063 313-83-08
Контактный телефон (Нововолинськ): 03344 44-8-66