Головна Акції та події Українське коровай-сузір'я Публікації На заручини печуть дві хлібини вкупі

На заручини печуть дві хлібини вкупі

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

“Це символізує міцний шлюб і заможне життя”,  –  розповідає майстер-кондитер Надія Гладко, для якої робота і хобі – слова-синоніми.
У рамках підготовки до фестивалю національної традиційної  культури “Коровай-сузір’я – 2009” ми продовжуємо знайомство з його учасницями – жінками, які створюють своїми невтомними руками справжні шедеври кулінарного мистецтва.

Далеко не кожна людина може спекти смачний хліб, і не просто спекти, а ще й прикрасити. Для того, щоб троянди, виготовлені із солодкої помадки, виглядали як живі, потрібно не лише бажання і вміння створювати красу, а ще й неабиякий талант, удосконалений досвідом. Саме такі думки виникли тоді, коли побачила коровай, зроблений Надією Гладко.

...Дівчинка, яка зростала у мальовничому селі Хрипаличі у родині, що завжди шанувала традиції українського народу, і в будні, і у  свята долучалася до творення краси і багато вчилася. А вчитися було в кого, адже її мама - неперевершеною господиня. Найбільше Надійці подобалося займатися кондитерськими виробами.  Дівчина  вступила на навчання у Луцьке торгово-кулінарне  училище, щоб стати справжнім професіоналом у цій справі. Після  закінчення навчального закладу працювала в кондитерському цеху їдальні №2 у Володимирі, де відшліфувала свої вміння під керівництвом чудових майстрів. Коли їдальню закрили, без роботи не залишилася. Надію Федорівну залюбки взяли у кондитерську “Світанок”, де вона успішно трудиться з 1976 року.
- Я можу охарактеризувати Надію Федорівну тільки з найкращого  боку. Вона - людина відповідальна і старанна, має неабиякий досвід, золоті руки. Наш колектив пишається такою чудовою працівницею, - розповідає директор закладу підприємець Неля Кузьмич.
У кондитерській “Світанок” приймають індивідуальні замовлення на виготовлення кондитерських виробів – тортів та короваїв. А завдання Надії Федорівни – їх прикрашати. Це тонка і копітка робота, яку майстриня виконує із задоволенням.
- Ви пам’ятаєте, коли спекли свій перший коровай і яким він був? - цікавлюся у Надії Федорівни.
- Років з п’ятнадцять тому, коли запросили на весілля до куми, вирішила власноруч зробити коровай. Він був великий, триповерховий, прикрашений росохами, між якими перепліталося їстівне намисто з дзвіночками. На ньому також красувалися яскраві паперові квіти, листочки з прісного тіста, а довершувала “вбрання” ніжна зелень.
- А що зараз використовуєте для оздоблення?
- Квіти виготовляємо з крему-безе, з країв на короваї викладаємо зефір і по ньому робимо фігурний малюнок. Також використовуємо солодку мастику, з якої можна зліпити гарних лебедів, благородні лілії і маки. За бажанням замовника, розміщуємо фігурки наречених.
- Якої максимальної ваги може бути коровай?
- Ми приймаємо замовлення на чотири-, п’яти- та семикілограмові  вироби.
- Чи доводилося виконувати якісь незвичайні замовлення?
- Якщо клієнт замовляє виріб до ювілейної дати, робимо відповідні написи. Можемо виготовити торт чи коровай за ексклюзивним ескізом замовника. А незвичайне? Мабуть, дві хлібини вкупі, які робили на заручини. Прикрашали ми їх колосочками з прісного тіста. Такий виріб символізує міцний шлюб і заможне життя.
- Зараз народні звичаї і традиції потроху забуваються. Обрядовий весільний хліб заміняють тортами. Цікаво, останнім часом замовляють короваїв більше чи менше, ніж було колись?
- Стародавні обряди, може, і забуваються, але короваї завжди залишаються у моді. І сьогодні вони не менш популярні, ніж раніше.
- Ви народилися у Хрипаличах, працюєте у Володимирі, а проживаєте у Федорівці. Чому саме там?
- У мене чоловік з Федорівки. Після одруження я переїхала жити до нього, і ось уже 30 років ми разом. У цьому селі збудували власну хату, і воно давно стало для мене рідним.
- А як познайомилися зі своїм чоловіком?
- О, це було кохання з першого погляду. Причому взаємне, як він мені потім зізнався. А зустріч відбулася у Миколи вдома, коли я в якості дружки ходила запрошувати гостей на весілля до своєї подруги. 
- Ви задоволені своїм життям?
- Цілком. У мене дружна сім’я, дорослий син, улюблена робота. Що ж іще потрібно для щастя?

 

Авторизація

Люстрація

Останні новини


АКТУАЛЬНО

Зверніть увагу!
Читайте нашу газету! Може знайдете в ній загублену річ? 

ТУТ

Опитування

В.о. президента Турчинов пропонує провести одночасно з виборами президента референдум - щодо унітарного чи федеративного устрою України. Ви підтримуєте цю ідею?
 

Статистика сайту

Користувачів : 1751

«Добрі вісті, коли запрошують їсти»

Зараз на сайті

РекламаНайбільше читають про

Інформери

Погода в Луцьку Курс долара


korovay_ban.png

Контактна інформація

Звертайтесь за адресами: м. Володимир-Волинський, вул. Ковельська, 56 м. Нововолинськ, вул. Нововолинська, 64/16
Контактний телефон редакції: 03342 3-81-31
Мобільний телефон редакції: 063 313-83-08
Контактный телефон (Нововолинськ): 03344 44-8-66