Головна Акції та події Українське коровай-сузір'я Публікації На Волині ділять коровай, а на Галичині – «долю»

На Волині ділять коровай, а на Галичині – «долю»

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

По закінченні фестивалю «Українське коровай-сузір’я» ми дякуємо тим, хто відгукнувся на заклик про підтримку цього свята народних традицій, тим, хто не залишився осторонь. Однією із таких людей є Оксана Полек, виконавчий директор ЗАТ «Друкарня». Оксана Мирославівна висловила своє відношення до народних традицій в цілому та до фестивалю  зокрема. Вона давала поради, як у нинішній непростий час знаходити кошти для підтримання такої соціально важливої справи, а також розповіла деякі весільні традиції.

- Скажіть, будь ласка, Оксано Мирославівно, як ви ставитеся до ідеї збереження, відродження та передачі народних традицій, зокрема на весіллі, майбутнім поколінням?
- Я вважаю, що передача народних традицій від старшого покоління молодшому – річ дуже важлива. Необхідно приділяти цьому увагу, адже молодь дуже мало обізнана у таких питаннях.
-Які способи, на вашу думку, найбільш ефективні?
-Найкраще – організовувати всенародні свята, які б об’єднували людей різних поколінь.
-Чи        може    Володимир-Волинський стати загальноукраїнським цент-ром з  відродження народних традицій та проведення з цією метою різних заходів?
 - Так. Володимир-Волинський – місто древнє та багате традиціями, отож має хороший фундамент для їх відновлення та збереження.
- Що для цього потрібно?
-Слід продумати систему становлення фестивалю, до якого варто залучати людей усіх поколінь.
-Що особисто ви, як фахівець друкарської справи, можете для цього зробити?
-Широкий асортимент поліграфічної продукції, зокрема, рекламні буклети, такі, як ми виготовили для фестивалю «Українське коровай-сузір’я», що проходив 9-10 жовтня цього року.
- Організатори фестивалю щиро вдячні вам за грошовий внесок у його фонд. Держава не має достатньо коштів для фінансування заходів соціального значення. Що ж, на вашу думку, потрібно робити, щоб зібрати кошти на свято?
- Зараз непрості часи, але держава мусить виділяти кошти для таких заходів. Проте коли усе-таки їх не вистачає, то кожна небайдужа людина повинна зробити посильний внесок.
- Наскільки нам відомо, ви родом не з Волині?
- Так, моя батьківщина – селище міського типу Бурштин, яке знаходиться в  Івано-Франківській області. Це – Галичина.
- Які весільні обряди існують на вашій батьківщині, що їх немає у нас?
 - Кожен регіон має свої традиції. На весілля у нас випікається лише один коровай, який не ділять між гостями. Коли молодята повертаються із реєстрації шлюбу, то присутнім господині роздають «долю». Це здобний хліб, який намазують медом. Наприкінці весілля молодій пов’язують голову хусткою, усі хором співають «Многая літа». Після цього гості розходяться додому із пакетами з солодкою випічкою.

 

Авторизація

Люстрація

Останні новини


АКТУАЛЬНО

Зверніть увагу!
Читайте нашу газету! Може знайдете в ній загублену річ? 

ТУТ

Опитування

В.о. президента Турчинов пропонує провести одночасно з виборами президента референдум - щодо унітарного чи федеративного устрою України. Ви підтримуєте цю ідею?
 

Статистика сайту

Користувачів : 1751

«Добрі вісті, коли запрошують їсти»

Зараз на сайті

РекламаНайбільше читають про

Інформери

Погода в Луцьку Курс долара


korovay_ban.png

Контактна інформація

Звертайтесь за адресами: м. Володимир-Волинський, вул. Ковельська, 56 м. Нововолинськ, вул. Нововолинська, 64/16
Контактний телефон редакції: 03342 3-81-31
Мобільний телефон редакції: 063 313-83-08
Контактный телефон (Нововолинськ): 03344 44-8-66