У Заріччі, Льотничому, Зимному і на території міста у найближчі два-три роки планують створити амбулаторії

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
alt
Ми вирішили дослідити, як же створення Центру первинної медико-санітарної допомоги, який у Володимирі-Волинському почав діяти з 1 січня 2014 року, змінить на краще сферу медичного обслуговування в районі та чи змінилося щось для пацієнтів. 
Головний лікар Володимир-Волинського територіального медичного об’єднання Олександр Клачук повідомив, що у склад територіального медичного об’єднання входить центральна районна лікарня, стоматологічна поліклініка, Устилузька міська лікарня і Центр первинної медико-санітарної допомоги. 
-Ту систему, яка була напрацьована десятиліттями і до якої всі звикли, довелося дещо змінити, - розповідає Олександр Георгійович. – Відбувся поділ Володимир-Волинської районної поліклініки і Устилузької міської лікарні. У Центр первинної медико-санітарної допомоги входять Володимир-Волинська, Березовичівська Оваднівська та Устилузька амбулаторії. Всі лікарі районних амбулаторій та велика частина лікарів Володимир-Волинської амбулаторії вже пройшли курси спеціалізації при Львівському державному медичному університеті. 
Центр первинної медико-санітарної допомоги, на відміну від аналогічних центрів, що створені в інших районах, не став окремою юридичною одиницею, а залишився у складі територіального медичного об’єднання. Головним лікарем Центру є Катерина Чубок, проте зараз через певні причини тимчасово обов’язки головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги виконує Ірина Білецька. 
Ірина Володимирівна розповідає, що у цей Центр увійшли дільничні лікарі-терапевти, лікарі загальної практики-сімейні лікарі, які працювали у терапевтичному відділенні Володимир-Волинської поліклініки, лікар денного стаціонару поліклініки, а також лікарі Устилузької, Оваднівської, Березовичівської амбулаторій загальної практики сімейної медицини (ЗПСМ) та всі фельдшерсько-акушерські пункти в районі. Лікарі-педіатри залишилися в консультативній дитячій поліклініці, де, як і раніше, обстежують дітей. 
У Володимир-Волинській амбулаторії трудиться десять лікарів загальної практики-сімейних лікарів, ще двоє наразі проходять курси спеціалізації. Сімейні лікарі та дільничні терапевти обслуговують в основному доросле населення, хоча, якщо сімейний лікар вважає, що є така необхідність, то може обстежувати і дітей. Попри все, сьогодні жителі району та міста не обирають собі сімейного лікаря, а звертаються до того, хто закріплений за їхньою адресою. Проте якщо хтось виявляє бажання звертатися до іншого фахівця, то може це зробити, дотримуючись певних вимог.  
За словами Ірини Білецької, для хворих практично нічого не змінилося. 
-Завжди мало бути так (хоча це в деякій мірі нівелювалося), що людина зі скаргою на здоров’я повинна, отримавши в реєстратурі талончик, звернутися до свого дільничного терапевта. Так і зараз, - розповідає Ірина Володимирівна. – Після огляду дільничний лікар-терапевт чи сімейний лікар скеровує пацієнта до вузького спеціаліста. Звісно, той, хто потребує екстреної медичної допомоги, має відразу звертатися до лікаря вузької спеціалізації. Майже всі дільничні терапевти і сімейні лікарі прийом хворих здійснюють у кабінетах, що знаходяться на другому поверсі поліклініки (поки лише два кабінети – на третьому). Терапевти приймають згідно із  графіком з 8.00 до 18.00год. та чергують щосуботи. Незмінним залишився і порядок виклику лікаря додому та номер телефону: 2-39-39. 
У Волинській області наш район останнім створив Центр первинної медико-санітарної допомоги. Старалися зробити все можливе, аби людям було комфортно й не виникало ніяких суперечок та скандалів. Можливо, комусь хочеться, щоб сімейний лікар виконував обов’язки лора, окуліста і т.д. Та таке можливе лише в пілотних областях, куди виділяються значні кошти, за які створюють нові амбулаторії, що обладнані всім устаткуванням: гінекологічним кріслом, інструментами лора, окуліста, мінімальним хірургічним набором та ін.
У зв’язку з реформуванням є перспективи, що буде збільшуватися кількість амбулаторій ЗПСМ, і це наблизить первинну медичну допомогу до населення. Планується у 2014-2015 році створити амбулаторії загальної практики сімейної медицини в селі Заріччя, Льотниче і на території Володимира-Волинського (де це буде, поки що не відомо), а у 2015-2016 році – у селі Зимне. Фінансуватиме це Світовий банк, звичайно, із частковим залученням місцевих коштів. Ці амбулаторії планується оснастити новим устаткуванням, забезпечити транспортом. Крім того, там буде діяти початкова лабораторна діагностика. Лікарі прийматимуть людей із ближніх сіл, що дозволить людям вчасно і якісно отримати первинну медико-санітарну допомогу. 
Завідуючий Оваднівською амбулаторією ЗПСМ Василь Лукашук каже, що  після створення Центру первинної медико-санітарної допомоги, куди увійшла Оваднівська амбулаторія, для його пацієнтів ніяких суттєвих змін не відбулося. До нього, як і раніше, звертаються зі скаргами на здоров’я і дорослі, і діти. Й усім він намагається надати медичну допомогу або ж скерувати їх до вузькоспеціалізованого фахівця Володимир-Волинської поліклініки. 
Завідуюча Березовичівською амбулаторією ЗПСМ Лариса Садкова повідомляє, що вона разом з лікарем загальної практики Ігорем Чорним стежить за станом здоров’я жителів найближчих населених пунктів, надає їм необхідну медичну допомогу і в разі необхідності направляє хворих до лікарів вузької спеціалізації.   
Разючих змін не відчули і працівники Устилузької амбулаторії ЗПСМ, яка обслуговує жителів 13-и навколишніх населених пунктів. Завідуюча амбулаторією Тетяна Пахольчук каже, що відбулося відокремлення від Устилузької міської лікарні й це додало паперової роботи, однак прийом хворих здійснюється у звичний спосіб. До лікаря на прийом звертаються як дорослі, так і діти, яким потрібна медична допомога. Тетяна Іванівна каже, що уже з перших днів роботи відчуває підтримку й уважне ставлення до потреб амбулаторії свого керівництва та адміністрації медичного закладу. 
***
 У більшості країн світу структуру системи охорони здоров’я становлять первинна медико-санітарна допомога та спеціалізована допомога. При цьому заклади первинної допомоги надають до 90% загального обсягу медичної допомоги. Кількість лікарів загальної практики – сімейної медицини становить від 30 до 50% кількості усіх лікарів, що працюють у галузі охорони здоров’я.

 

Авторизація

Люстрація

Останні новини


АКТУАЛЬНО

Зверніть увагу!
Читайте нашу газету! Може знайдете в ній загублену річ? 

ТУТ

Опитування

В.о. президента Турчинов пропонує провести одночасно з виборами президента референдум - щодо унітарного чи федеративного устрою України. Ви підтримуєте цю ідею?
 

Статистика сайту

Користувачів : 1751

«Добрі вісті, коли запрошують їсти»

Зараз на сайті

РекламаНайбільше читають про

Інформери

Погода в Луцьку Курс долара


korovay_ban.png

Контактна інформація

Звертайтесь за адресами: м. Володимир-Волинський, вул. Ковельська, 56 м. Нововолинськ, вул. Нововолинська, 64/16
Контактний телефон редакції: 03342 3-81-31
Мобільний телефон редакції: 063 313-83-08
Контактный телефон (Нововолинськ): 03344 44-8-66