За словами Сергія Ковальчука,

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Сергій Ковальчуку Володимирі на посаду мера переможе Саганюк,
у Нововолинську - Сапожніков, а  в Луцьку - Романюк...

Традиційна зустріч журналістів із засновником і почесним президентом ПП «Універсам» Сергієм Ковальчуком відбулася минулого понеділка. На прес-конференції Сергій Михайлович відповів на запитання присутніх.

-Підбиваючи підсумки господарювання за цей рік, розкажіть про стан справ вашого підприємства у сільському господарстві.
-Тьху-тьху (постукав по столі), дуже добре у нас зараз іде цукрозавод «Європа-цукор». Не менше 6 тисяч тонн буряка надходить на бурякопункти  тільки в Іваничах, динаміка роботи хороша, цукристість солодкого кореня висока. Ще 115 бурякопунктів знаходиться у Волинській, Львівській та Рівненській областях. Дуже високий врожай буряків зібрала «Луга -Нова», це наше дочірнє підприємство. Я думаю, що ми матимемо 55-60 тисяч тонн власної цукрової сировини, і в цьому році, порівняно з минулим, зросте переробка цукросировини на 300 відсотків.

Уже давно у нас обмолочені пшениця і ячмінь, ідемо до завершення збирання кукурудзи. Вона у нас дає врожайність по 115-119 ц з га. Це дуже високий показник. Ще не зібрана соя. На цьому тижні розпочнемо її збір.
-Ми мали нагоду бувати на ваших полях, бачили посіви ріпаку, дуже обнадійливими були прогнози на його врожай. Чи діждалися очікуваних прибутків, чи плануєте розширювати площі?
-Ріпак – це культура, яка сіється найпершою і збирається першою також. Розширювати площі не будемо, бо ми акцентуємо свою увагу на цукрових буряках, а не на ріпаку. Це дві не споріднені культури. Після ріпаку, на цій площі буряк можна сіяти лише через чотири роки.
 Існує переконання, що сільське господарство збиткове, а я заперечу цю думку, бо воно дає прибутки! Якщо, звичайно, маєш хорошу техніку, доброго агронома і трохи клепки в голові. Я займаюся сільським господарством, і бачу в ньому перспективу, бо продуктів у світі не вистачає. І сказати, що сільським виробництвом не треба займатися, було б гріхом.
-У структурі вашої діяльності воно яку частку займає?
-Три відсотки.
-Сергію Михайловичу, ви вже розпочали на вулиці Драгоманова житлове будівництво. Скажіть, будь ласка, чи вдало стартували і коли плануєте завершити?
-Стартували непогано. Вже є перші клієнти. Плануємо завершити зведення цього недорогого житла соціального призначення весною, здати перші 45 квартир, бо всього там має бути десь близько 150 осель.
Ми збудували подібний будинок у Новограді-Волинському, то нам без аукціону і без оплати надали ще одну земельну ділянку під будівництво.
-Чи плануєте ще будувати  у Володимирі?
-Якщо наше житло людям сподобається і підійде за ціною, то, звичайно, це питання перспективи. Будемо будуватися аж до Нововолинська! (Засміявся)
-Закупівельні ціни на свиней у нас одні, а продають м’ясо за значно вищими. Як ви оцінюєте таку ситуацію?
-Наше підприємство вирощує 10 тисяч цих тварин. І коли туші свинок виставили у Луцьку на ярмарку, то 5 із них було продано за півтори години. Після того ми домовилися з волинським губернатором Борисом Клімчуком, що у Луцьку відтепер буде 5 точок, де ми продаватимемо свою продукцію.
Вважаю, що селянин сам повинен продавати свою продукцію, без посередників, які тільки накручують ціни, цю ланку, своєрідну м’ясну мафію, потрібно  просто ліквідувати.
-Ви ще не розчарувалися у нинішній владі, Президентові, прем’єрові?
-(Засміявся)Ще не вспів! Мені симпатизує, що за стан країни відповідає одна особа, потім, якщо буде потрібно, ми з нього і спитаємо. Ще, правда, немає для людей нічого кращого, ціни ростуть, а зарплати – на тому ж рівні, але  поки що хоч немає тих чвар, що були за попередньої влади, бо то була не демократія, а анархія. І міжнародне становище України поліпшилось. Поки що на 51 відсоток мені влада подобається.
-Куди б ви запропонували вкласти гроші підприємцю-початківцю?
-Якщо він справді має гроші, то – у сільське господарство, але ні в якому випадку не в банк!
-Про вас ходить слава як про людину, що займається благодійництвом. На сьогодні ви цю справу не занедбали?
-Звичайно, що ні. Ви самі бачили, скільки в мене на прийомі людей, їдуть і з інших районів. Вважаю, що необхідно, якщо маєш, допомагати. Тобі Бог допоміг, і ти мусиш поділитися. На благодійництво даю багато, особливо – на розвиток спорту, бо і сам ним займаюся.
-А як щодо духовності, Володимир же – місто храмів?
-І церквам допомагаю усім, незалежно від конфесій, бо Господь Бог у нас один.
-Із приходом нової влади ширилися чутки, що зросте податковий тиск. Як солідний виробничник, чи відчули  ви його?
-Взагалі то податкова і є для того, щоб тиснути, але разючих змін я не відчув.
-В Україні йдуть розмови, щоб російську мову зробити державною, ваша думка щодо цього?
-Я хочу, щоб усі мови були розвинуті. Мені дуже подобаються молоді спеціалісти, які знають декілька мов, і у нас такі є. Я за те, що не потрібно притискати мови. Впевнений, що якби англійську зробили другою мовою в Україні, всі були б «за», тому що це англійська. До російської ставляться інакше. Якщо скажуть сьогодні, нехай Білорусь, Україна та Росія об’єднаються, то я тільки підтримаю.
-Ви не раз оприлюднювали свої політичні симпатії. Чи вони не змінилися напередодні виборів до місцевих рад?
 -Ні, вони не змінилися, і я навіть спробую вибудувати прогноз: у Володимирі мером стане Саганюк, у Нововолинську – Сапожніков, у Луцьку  - Романюк. Якщо вони тільки не стануть, я фінансово їм усім компенсую. А всі інші... Добре, що пішли на вибори, хай відчують оцінку людей. І для мене звучали різні пропозиції, але я відмовлявся і відмовляюся, бо політика – це  зайвий головний біль, я краще себе почуваю на неозорих польових просторах.
-Кого із кандидатів до обласної ради ви будете підтримувати?
-Олега Борбелюка, і буду радий, якщо пройде Валентин Вірковський.
-Сергію Михайловичу, назвіть структуру вашого господарства?
-Це 12 тисяч працюючих, 112 АЗС, 3 цукрові заводи, свинокомплекс, ПП «Кратон», яке здійснює будівництво, Оваднівський хлібозавод, Хмельницька кондитерська фабрика, щебеневі кар’єри.
-Як справи з цегельним заводом у Нововолинську?
-Ось тут є проблеми. Завод хороший, але сировини там немає, і тому у нього в Нововолинську  немає перспектив.
-Дуже багато людей кажуть, що осінь – це пора депресій, як у вас із цим? Чим настрій покращуєте?
-А от, - кивнув на чашки і посміхнувся, - чаєм. Міцних напоїв майже не п’ю. Інколи з хорошою людиною – крапельку... Люблю хороше вино, в крайньому випадку – це шампанське. Горілки мій організм не сприймає.
-Як побудований у вас робочий день? Напевно, доводиться рано вставати?
-Уже дуже багато років я встаю о 5.55. Сплю небагато. Чотири години сну мені вистачає.

 

Авторизація

Люстрація

Останні новини


АКТУАЛЬНО

Зверніть увагу!
Читайте нашу газету! Може знайдете в ній загублену річ? 

ТУТ

Опитування

В.о. президента Турчинов пропонує провести одночасно з виборами президента референдум - щодо унітарного чи федеративного устрою України. Ви підтримуєте цю ідею?
 

Статистика сайту

Користувачів : 1751

«Добрі вісті, коли запрошують їсти»

Зараз на сайті

РекламаНайбільше читають про

Інформери

Погода в Луцьку Курс долара


korovay_ban.png

Контактна інформація

Звертайтесь за адресами: м. Володимир-Волинський, вул. Ковельська, 56 м. Нововолинськ, вул. Нововолинська, 64/16
Контактний телефон редакції: 03342 3-81-31
Мобільний телефон редакції: 063 313-83-08
Контактный телефон (Нововолинськ): 03344 44-8-66