Як ми голосували?

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
Результати виборів на Волині не співпадають з даними екзит-полу, повідомляють з обласної виборчої комісії.
31 жовтня компанія GfK Ukraine оприлюднила результати екзит-полу щодо виборів до Волинської обласної ради. Згідно з цими прогнозами, ВО «Батьківщина» мала набрати 32,65 відсотка голосів, суттєво випередивши Партію регіонів (15,56%). Крім того, до обласної ради мали пройти ВО «Свобода» (10.86%), партія «Фронт змін» (6.25%), «Наша Україна» (5.25%). Проти всіх – 5.43% виборців.


Проте, як повідомляють в обласній виборчій комісії, де станом на 19:30 2 листопада були опрацьовані бюлетені з районів та сіл (залишаються ще міста Луцьк, Ковель, Нововолинськ та Володимир-Волинський), реальні результати голосування дещо відрізняються від даних екзит-полу. Зокрема партія «Батьківщина» набрала всього лише 23 відсотки голосів, на 4 відсотки випередивши регіоналів (19%). За ВО «Свобода» проголосували близько 6% виборців, «Наша Україна»- 4,6. А «Фронт змін» набрав 4,3%.
Усі дільниці на Волині відкрилися вчасно, однак на багатьох із них зранку люди змушені були вистоювати в чергах через велику кількість бюлетенів. Чимало дільниць відкрилися пізніше на 10-15 хвилин: члени комісій не встигали видавати бюлетені. На деяких дільницях зафіксовані неодноразові випадки заповнення виборцями бюлетенів поза межами кабінок для голосування. А ще дехто, як наприклад на одній із дільниць у шахтарському місті, роздивлявся прізвища кандидатів навіть на вулиці, пояснюючи це тим, що у приміщенні душно, тісно і погане освітлення. На одних дільницях бюлетенів було забагато, на інших – замало. На спецдільниці, яка знаходиться у районній лікарні Маневич, вже до обіду бракувало десяти бюлетенів з виборів до обласної і районної рад. Уранці в день виборів у Нововолинську біля електромеханічного коледжу пограбували члена виборчої комісії (вирвали з рук сумку). Та невдовзі грабіжник був затриманий. Ним виявився колишній засуджений, який нещодавно повернувся з місць позбавлення волі. Багато хто з нововолинців скаржився на розкидані в їхніх під’їздах запрошення на вибори.
А взагалі вибори на Волині пройшли без особливих порушень.
На виборах до Луцької міської ради потрапляють вісім політичних сил. Більшість лучан підтримали партію ВО «Батьківщина» (21,7%),, городяни делегували до найвищого міського представницького органу за мажоритарною системою 16 депутатів, ще 8 обранців – за партійним списком. Станом на 19,30 2 листопада «Свобода» набрала 13,8% голосів, Партія регіонів -7,5%. Окрім того, тривідсотковий бар’єр поки долають: «Фронт Змін» - 7,2%, «Наша Україна» - 6,7%, «За Україну» - 4,6%, «Сильна Україна» - 4,1% та Європейська партія України – 3,2%. Жодну з політичних не підтримали близько 8% лучан.
Луцька міська виборча комісія обробила понад 45% бюлетенів із виборів мера та за партійними списками – до міськради. На той час було опрацьовано понад 36,4 тисячі голосів, серед претендентів на посаду міського голови обласного центру ситуація була такою: Микола Романюк – 32,6%, Анатолій Грицюк – 23,3%, Богдан Шиба – 10,5%. Всі інші кандидати набрали від 2,2 до 8,3 відсотків голосів виборців. У Луцьку взяти участь у голосуванні виявили бажання понад 52 відсотки виборців.
За інформацією Ковельської територіальної виборчої комі-сії, яка посилається на попе-редній підрахунок голосів, мером Ковеля обрано лідера міської організації партії «Батьківщина» Олега Кіндера. Він набрав на 27 голосів більше, ніж його конкурент, чинний мер міста Сергій Кошнарук. Олег Кіндер донедавна був головним екологічним інспектором Волині. Явка виборців у Ковелі склала 43-44 відсотки.
20 кандидатів у депутати Нововолинської міської ради – нові люди.
Як розповів у вівторок на прес-конференції у міській раді журналістам міський голова Віктор Сапожніков, у Нововолинську участь у голосуванні взяли майже 60 відсотків виборців (усього за списками у місті та селищі було 41645 осіб). У місті працювало 20 виборчих дільниць і одна спеціалізована – у центральній міській лікарні. Близько 400 виборців голосували вдома.
За попередніми підрахунка-ми, голоси розподілилися наступним чином: «Батьківщина» набрала 26,08% голосів, регіонали – 8,44%, «Єдиний центр» - 5,17%, «Фронт змін» - 7,07%, «Наша Україна» - 7,69%, «Свобода» - 10,49%, «Сильна Україна» - 3,03% і «Народний рух» - 3,54%. Всі інші партії не перейшли 3-відсотковий рубіж.
У перегонах на посаду міського голови перемогу здобув нині діючий мер Віктор Сапожніков (65,07 %). Олексій Гольчук набрав 6,1%, Юрій Єлева – 12,,98%, Ірина Лузанчук – 5,3%, Олег Філонюк – 3,2%, Тетяна Єрьоміна – 1,19% і Петро Смоляк – 0,51%. Майже 5 відсотків виборців проголосували проти всіх.
Найперспективнішими кандидатами в депутати обласної ради від міста гірників стали Євген Недищук і Богдан Дівич, на другій сходинці – Василь Тихоступ і Олексій Гольчук, на третій – Ореста Охримович та Іван Костик.
За попередніми прогнозами міського голови, 20 кандидатів, які увійдуть в склад депутатського корпусу міської ради, будуть нові люди.
На виборах депутатів до Володимир-Волинської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі найвищу довіру виборців отримали:
Ігор Подзізей, Микола Савельєв, Сергій Гранат, Леонтій Дмитрук, Олег Свідерській, Вадим Василюк, Микола Веремчук, Володимир Смоляр, Богдан Білик, Микола Стольницький, Наталія Матусевич, Ігор Шевчук, Володимир Верко, Ірина Мельник, Лариса Вяльцева, Анатолій Кореневський, Ігор Мацюк та Василь Сусік.
Серед чотирьох кандидатів на посаду міського голови Володимира на виборчих перегонах найвдаліше фінішував Петро Саганюк, чинний мер, який, зрозуміло, ним і залишився.
За попередніми даними, депутатами обласної ради стануть Валентин Вірковський та Олег Борбелюк.
На виборах у нашому місті перемогла «Сильна Україна», за нею ідуть партії: «Батьківщина», «Свобода», «Наша Україна» і Партія регіонів.
Що стосується голосування в цілому то цьогорічну явку виборців на дільниці для голосування (попередньо це 50%) деякі експерти вже назвали найнижчою за всю історію виборів в Україні. Експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардаріка» Костянтин Матвієнко сказав, що однією з причин стала апатія не лише виборців, а й кандидатів у депутати місцевих рад.

 

Авторизація

Люстрація

Останні новини


АКТУАЛЬНО

Зверніть увагу!
Читайте нашу газету! Може знайдете в ній загублену річ? 

ТУТ

Опитування

В.о. президента Турчинов пропонує провести одночасно з виборами президента референдум - щодо унітарного чи федеративного устрою України. Ви підтримуєте цю ідею?
 

Статистика сайту

Користувачів : 1751

«Добрі вісті, коли запрошують їсти»

Зараз на сайті

РекламаНайбільше читають про

Інформери

Погода в Луцьку Курс долара


korovay_ban.png

Контактна інформація

Звертайтесь за адресами: м. Володимир-Волинський, вул. Ковельська, 56 м. Нововолинськ, вул. Нововолинська, 64/16
Контактний телефон редакції: 03342 3-81-31
Мобільний телефон редакції: 063 313-83-08
Контактный телефон (Нововолинськ): 03344 44-8-66