Єпископу смакує тернопільський борщ

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Бухгалтер з Канади вперше побував у Луцьку, бо саме там відбувся Постійний Синод Української греко-католицької церкви. Після зустрічі з духовенством УГКЦ він поїхав на гостину у монастир святого Йосафата, що у Володимирі-Волинському.

Насправді єпископ Стемфордський Павло Патрикій Хомницький працював бухгалтером усього кілька років. У 28 років він вступив до новіціату Василіянського чину святого Йосафата у Гленкові (поруч Нью-Йорку) і з того часу життя й душа єпископа Павла належали Богу. Нині владика Павло має у підпорядкуванні 55 американських парафій, великих та маленьких, зі своїми, такими різними, проблемами і радощами. Двічі на рік приїздить в Україну, бо з 2006 року є членом Постійного синоду Української греко-католицької церкви. Павло Хомницький під час візиту у Володимир-Волинський розповів гарною українською, що він, народжений у Ванкувері (Канада), все ж відчуває тугу за Україною.

«Бачив, що володимирські парафіяни, котрі прийшли на богослужіння у неділю, раділи з того, що я тримаюся свого українського коріння», - ділився враженнями єпископ.

-Владико, ви і справді сумуєте за Україною?

Аби визначити чого найбіль-ше йому бракує серед американського оточення, владика Павло надовго замислюється. Нарешті каже: «У Львові, Галичині чи тут я люблю ходити міськими вуличками і слухати, як між собою перемовляються перехожі. Мені не вистачає того соковитого переливу української мови. Справжньої, без нальоту заокеанського акценту, життєвої, буденної».

На цьому, напевно, й уся різниця між американськими та українськими християнами. Всі спраглі однаково хочуть Ісусового слова, - говорить єпископ Павло. - Американські українці з трепетною жадобою зберігають Україну: мову, традиції, молитви. Але так само, як і в Україні, є люди , що до церкви не ходять взагалі. «Вважаю, що у вас так склалося через тривалу заборону влади провадити церковну діяльність, мало людей нині знає взагалі, хто такі греко-католики, американців від церкви відволікають інші проблеми. Добробут, високий рівень життя, доступні світські зваби заважають думати про Бога».

Неабияк подивувала владику Павла й звичка володимир-волинців одягати на богослужіння у храм вишивані сорочки. ,, Діаспора робить таке вкрай рідко, хіба що на дуже великі свята,” – розповів владика й додав, що сам дуже любить ці сорочки. Має їх декілька, більшість – подарунки добрих людей, а одну, найдорожчу, вишивала мама. Втім, Україна близька йому не одними вишиванками та мовою, єпископ зізнався, що дуже любить тернопільський борщ, особливо той, де багато буряків.

 

Авторизація

Люстрація

Останні новини


АКТУАЛЬНО

Зверніть увагу!
Читайте нашу газету! Може знайдете в ній загублену річ? 

ТУТ

Опитування

В.о. президента Турчинов пропонує провести одночасно з виборами президента референдум - щодо унітарного чи федеративного устрою України. Ви підтримуєте цю ідею?
 

Статистика сайту

Користувачів : 1751

«Добрі вісті, коли запрошують їсти»

Зараз на сайті

РекламаНайбільше читають про

Інформери

Погода в Луцьку Курс долара


korovay_ban.png

Контактна інформація

Звертайтесь за адресами: м. Володимир-Волинський, вул. Ковельська, 56 м. Нововолинськ, вул. Нововолинська, 64/16
Контактний телефон редакції: 03342 3-81-31
Мобільний телефон редакції: 063 313-83-08
Контактный телефон (Нововолинськ): 03344 44-8-66