Що розкопали у Володимирі

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

У мережі Інтернет було повідомлення, що нібито з’явилася нова версія волинських археологів відносно виявленої минулого року під час розкопок у древньому місті старовинної будівлі. Йшлося про те, що це була не культова споруда, а пекарня. Чи справді це так?
Влітку минулого року під час проведення археологічних розкопок  по вул. Драгоманова, що у Володимирі, державним підприємством «Волинські старожитності» було знайдено фундамент невідомої споруди XIV–XV століття. Деякі характерні ознаки давали підставу припускати, що це була синагога. Однак у ході більш детального дослідження серед залишків  споруди  знайшли сліди печі. Наразі дослідження тривають. На місці розкопок зустрічаємося з виконуючим обов’язки директора державного підприємства «Волинські старожитності» Сергієм Панишком.


Сергій Дмитрович підтверджує, що у цій споруді дійсно могла бути розміщена піч. Науковець розповів, що під час дослідження виявлено сліди впливу на будівельний матеріал високої температури. «Тоді споруди будували не з випаленої цегли, як зараз, а з так званого сирцю – сирої цегли. Ми виявили, що ззовні споруди вона такою і лишилася, а зсередини цегла випалилась. Ми припускаємо, що у цій будівлі щось палили. Можливо тут була піч, але слідів вугілля ми досі не знайшли», - каже археолог.
Поки ніхто не може визначити, що спричинило випалення пальчатки. До речі, цікавим є й матеріал, з якої побудована невідома споруда – так звана пальчатка. Таку назву цегла отримала через те, що на її поверхні пальцями рук давніх майстрів зроблені спеціальні сліди, аби поверхня цегли стала хвилястою.
Нині волинські археологи досліджують конструкцію споруди: обміряють цеглини, досліджують стандартизацію виробництва: «Якщо більшість пальчатки матиме однакові розміри, ми зможемо зробити висновок, що виробництво цієї цегли було в давнину стандартизоване. Що говорить про високий рівень архітектури. Адже чим вища стандартизація – тим вищий архітектурний рівень», - каже Сергій Панишко.
Втім дуже чітких висновків волинський археолог наразі не може надати, однак версію про пекарню спростовує. Каже, що припущень існує декілька і поки що не відкидається й та, що тут була синагога. Але лише згодом, коли буде проведене стовідсоткове дослідження споруди, робитиметься експертний висновок, який і скаже нам, що ж за будівлю відкопали.
 Тож будемо сподіватися, що невдовзі загадку  таки буде розгадано, хоча це дуже складно. «Існує немало давно розкопаних старовинних споруд і досі неможливо визначити, яким було їхнє призначення,» - повідомив дослідник.

 

Авторизація

Люстрація

Останні новини


АКТУАЛЬНО

Зверніть увагу!
Читайте нашу газету! Може знайдете в ній загублену річ? 

ТУТ

Опитування

В.о. президента Турчинов пропонує провести одночасно з виборами президента референдум - щодо унітарного чи федеративного устрою України. Ви підтримуєте цю ідею?
 

Статистика сайту

Користувачів : 1751

«Добрі вісті, коли запрошують їсти»

Зараз на сайті

РекламаНайбільше читають про

Інформери

Погода в Луцьку Курс долара


korovay_ban.png

Контактна інформація

Звертайтесь за адресами: м. Володимир-Волинський, вул. Ковельська, 56 м. Нововолинськ, вул. Нововолинська, 64/16
Контактний телефон редакції: 03342 3-81-31
Мобільний телефон редакції: 063 313-83-08
Контактный телефон (Нововолинськ): 03344 44-8-66