ВІН СТОЯВ БІЛЯ ВИТОКІВ ТРАДИЦІЙ ПЕДАГОГІВ

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Олександр Юхимович  приймає вітання.30 червня один із заслужених педагогів Нововолинська, Олександр Юхимович Глозман, який  упродовж п’ятдесяти трьох з половиною років учителювання вивів на широкий шлях життя, навчивши долати найскладніші перешкоди, не одне покоління школярів,  відзначив свій 90-річний ювілей.

Із цієї нагоди в гості до ювіляра завітали з вітаннями начальник управління освіти Олександр Моренко, голова профспілки педагогів міста Ніна Гніровська, директор СЗШ №3 Юрій Мороз, голови ветеранських організацій, його колеги та учні, з якими доля звела багато років тому, з якими стояв, як зазначив нинішній керівник управління освіти, біля витоків освітніх традицій педагогів шахтарського міста. Вони говорили імениннику теплі і щирі слова подяки, дарували квіти та подарунки. Від влади пам’ятну адресу за підписом міського голови Віктора Сапожнікова вручив його заступник Андрій Сторонський.

-Кажуть, щоб виконати свою земну місію, людина має збудувати дім, посадити дерево і народити та виховати сина. Та якщо порахувати всіх дітей, яких виховував   Олександр Глозман, то їх набереться декілька тисяч, - зазначив директор третьої школи Юрій Мороз.
На Волинь Олександр Юхимович разом зі своєю юною дружиною Євгенією Павлівною  приїхали в 1946 році. Познайомилися вони в Білгород-Дністровську, куди молодий офіцер прибув відразу після війни, закінчивши перед тим два військових училища  і встигнувши 8 місяців повоювати. Направили його в с. Поромів Іваничівського району, де спочатку викладав математику, а потім працював завучем. Євгенія взяла на свої плечі сільську медицину. Якось непомітно, за нелегкими шкільними буднями і родинними клопотами, адже мали вже  двох дітей -  сина і  красуню-дочку, минуло 13 років.  Одного дня Олександра викликали в райвно і запропонували посаду директора Іваничівської середньої школи-інтернату. Він погодився, але працював там недовго - його не затвердили. Тож в 1960 році сім’я Глозманів переїхала в молоде шахтарське місто, яке в той час потужно розбудовувалося. Направили його вчителем математики в першу школу, згодом він став там  завучем, деякий час був керівником навчального закладу, потім – викладав математику та працював заступником директора з навчально-виховної роботи в школі №3, де й закінчив свою багаторічну трудову діяльність, маючи 53,5 роки педагогічного стажу.
До речі, цього року подружжя Глозманів відзначає ще й 65-річчя  свого шлюбу. На превеликий жаль,  обом їхнім дітям  доля не дозволила дожити до цього світлого дня.
-Декілька років тому не стало сина, дуже молодою померла й наша Тетяна, - зі сльозами в очах пояснює 82-річна мати, показуючи рукою на портрет на стіні, звідки до осиротілих батьків молодо  всміхається вродлива чорноока дочка. - Тож приходиться доживати віку самотою, борючись зі хворобами, які гнуть до землі і позбавляють можливості бачити світ (Євгенія Павлівна  - інвалід І групи по зору, став погано бачити та чути і глава родини).
 Єдиною відрадою для стареньких стали двоє онуків, які  не так часто, як би хотілося, відвідують їх сумну оселю.

 

Авторизація

Люстрація

Останні новини


АКТУАЛЬНО

Зверніть увагу!
Читайте нашу газету! Може знайдете в ній загублену річ? 

ТУТ

Опитування

В.о. президента Турчинов пропонує провести одночасно з виборами президента референдум - щодо унітарного чи федеративного устрою України. Ви підтримуєте цю ідею?
 

Статистика сайту

Користувачів : 1751

«Добрі вісті, коли запрошують їсти»

Зараз на сайті

РекламаНайбільше читають про

Інформери

Погода в Луцьку Курс долара


korovay_ban.png

Контактна інформація

Звертайтесь за адресами: м. Володимир-Волинський, вул. Ковельська, 56 м. Нововолинськ, вул. Нововолинська, 64/16
Контактний телефон редакції: 03342 3-81-31
Мобільний телефон редакції: 063 313-83-08
Контактный телефон (Нововолинськ): 03344 44-8-66