У ПОЛІ – СМОРОДИНОВИЙ РАЙ

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

 Віктор Гірич: «Локачинською смородиною «закидаємо» Європу»Колись гуси врятували Рим, тепер ягоди мають усі шанси врятувати Локачинський район від фінансової кризи та безробіття. Тут запрацювало приватне підприємство «ФруктЕксПол» з вирощування смородини, яке орендує понад сімсот гектарів землі. Воно було створене у 2006 році і є власністю польського інвестора.

Плантації цих ягід вже займають понад третину орендної площі – вони розкинулися на землях чотирьох сільських рад (Колпитівській, Марковичівській, Привітненькій і Холопичівській). Як виноградники у Криму, так під Локачами зеленіють кущі цієї цілющої ягоди.
До речі, смородину обривають не вручну, а збирають за допомогою комбайнів. Він наче гребенем зчісує ягоди, не пошкоджуючи кущів. Тож вони надзвичайно рясно плодоносять.

Торік зібрано майже 65 тонн продукції. У нинішньому сезоні підприємство планує заготовити ягід значно більше. За оцінками фахівців, врожайність смородини зросте до 10 центнерів з гектара. Сюди просяться на роботу люди з різних областей України. Так що є альтернатива «ягідним» заробіткам у Польщі.
Як зауважив заступник директора Віктор Гірич, не виникають проблеми зі збутом продукції.
– Замовники у черзі стоять за нашою продукцією, – сказав він. – Збуваємо її і в Україні, і в Польщі.
Свого часу смородину відправляли у Німеччину, а звідти вона розходилася по всьому світу. Це один із небагатьох фруктів, який можна переробляти тричі. Перший раз отримаєш сік, додаєш цукор та воду – отримуєш вино, а зі жмиху виходить прекрасний спирт. Ось чому у Польщі дуже поширений бізнес на смородині. Кажуть, що в одному Люблінському воєводстві більше плантацій смородини, малини, вишень, ніж в усій Україні.
Наступного року «ФруктЕксПол» планує закласти на орендованих землях великі плантації малини та полуниці.

 

Авторизація

Люстрація

Останні новини


АКТУАЛЬНО

Зверніть увагу!
Читайте нашу газету! Може знайдете в ній загублену річ? 

ТУТ

Опитування

В.о. президента Турчинов пропонує провести одночасно з виборами президента референдум - щодо унітарного чи федеративного устрою України. Ви підтримуєте цю ідею?
 

Статистика сайту

Користувачів : 1751

«Добрі вісті, коли запрошують їсти»

Зараз на сайті

РекламаНайбільше читають про

Інформери

Погода в Луцьку Курс долара


korovay_ban.png

Контактна інформація

Звертайтесь за адресами: м. Володимир-Волинський, вул. Ковельська, 56 м. Нововолинськ, вул. Нововолинська, 64/16
Контактний телефон редакції: 03342 3-81-31
Мобільний телефон редакції: 063 313-83-08
Контактный телефон (Нововолинськ): 03344 44-8-66