Борони нас, Боже, від такого захисту

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

1,6 мільярда гривень – сума збитків від порушень, виявлених при перевірці фінансово-господарській діяльності  Міністерства внутрішніх справ та його структурних підрозділів.
За результатами перевірки, 600 посадових осіб відомства притягуються до відповідальності, 392 ревізійні справи передано до правоохоронних органів, які прийматимуть подальші рішення щодо їх фігурантів. Ініційовано порушення 6-ти кримінальних справ, завершується підготовка матеріалів ще для 4-х. Скільки справ буде порушено ще - сказати важко, мова може йти про декілька десятків. Багато залежатиме й від порушників.

Як розповів представникам мас-медіа заступник голови Головного контрольно-ревізійного управління Дмитро Олійник, така широкомасштабна перевірка в МВС здійснена вперше за роки незалежності. Інспектуванням було охоплено понад 580 об‘єктів – від центрального апарату до райвідділів внутрішніх справ. Результати, які отримали ревізори, вражаючі: виявлено порушень на загальну суму 1,6 млрд. грн. Тобто - в 16,5 відсотка всіх проінспектованих (зазвичай ця цифра не перевищує 2%). Після прес-конференції для ЗМІ ця інформація набула широкого розголосу.

 Не хочеш за грати - поверни вкрадене
  Хоча в системі МВС   є  контролюючий орган, він за своєю природою не може бути стовідсотково ефективним: як може підлеглий контролювати керівника, з рук якого отримує зарплату? Тож пан Олійник висловив впевненість у необхідності  створення незалежного органу контролю, який би постійно слідкував за дотриманням фінансово-бюджетної дисципліни в МВС. Адже, як наголошував посадовець, головне – компенсувати завдані збитки, а не посадити людей за грати. Уже відшкодовано 18,8 млн. грн. Шанси компенсувати збитки є у багатьох порушників. Приміром, людина, яка "відповідає" за "оборудки" по закупівлі цифрових фотоапаратів на декілька сотень тисяч гривень, може повернути кошти і цим пом`якшити свою провину. Так само може зробити й чиновник, який "благословив"  використання, наприклад, службового автомобіля "Фольксваген-Таурег" для свого товарища ... безкоштовно.

 11 гривень за утримувач талонів вартістю… 90 копійок
За інформацією, наданою журналістам заступником міністра Віктором Сусловим, постановою Кабміну від 4 червня 2007 року №795 визначено перелік платних послуг, які може надавати МВС. До цього ці функції часто передавалися приватним структурам - було створено понад 600 підприємств, які надавали левову частку платних послуг. Таку ж частину вони залишали собі. Приміром, одне з них, заробивши 42 млн. грн., на рахунки міністерства перерахувало лише...декілька тисяч. У 2005-2006 роках водіїв практично зобов‘язали придбати пластикові утримувачі для талонів техогляду. Люди змушені були купувати ці пристрої за 11 гривень при їх собівартості 90 копійок. Фірми заробили на цьому понад 18 млн. грн. Не менш активно діяли і приватні структури, які виготовляли номерні знаки, надавали охоронні послуги. І не дуже поспішали розлучитись з "легкими шаленими грошима" – подавали на МВС до суду, посилаючись на те, що договори від його імені  підписувались на 5 і більше років. Функції з видачі закордонних паспортів у деяких регіонах майже повністю були передані приватним фірмам. Такі ж схеми діяли і щодо послуг, якими користувалися власники транспортних засобів. Банальне проходження техогляду приносило мільйонні прибутки фірмам, які працювали «при МВС», але наповнювали при цьому лише власну кишеню.

 Для чого міліціонерам оранжеві черевики?
Чимало порушень було і у фінансовій діяльності Державної служби охорони, при якій теж були створені приватні структури. Тут і закупівля товарів та послуг, яких МВС не потребувало. Наприклад, придбана невідомо з якою метою партія черевиків оранжевого кольору і досі пилиться на складах. Перевірка виявила у власності структурних підрозділів міністерства  і ...600 тонн пшениці і цукор… Це - „благодійна допомога”,  яку надавали міліції.
МВС, у свою чергу, проявляло неабияку „необізнаність”, продаючи автомобілі. Так, машину представницького класу, оціночна вартість якої приблизно 220-230 тис. грн., було реалізовано за ціною, в 10 (!) разів меншою. Значні втрати бюджету і від заниженої оціночної вартості автомобілів. Саме з цієї суми сплачуються відсотки до Пенсійного фонду.
Це – лише поодинокі епізоди з десятків томів матеріалів перевірки. Ревізія  виявила не лише порушення, а й недосконалість системи організації управління майном МВС, розподілу коштів, здійснення закупівель тощо. Тож без організаційних змін навести лад буде складно. Тому зараз реорганізовується сама структура міністерства - ліквідовано юридичних осіб  у його складі, функції між департаментами перерозподілено таким чином, аби здійснювався контроль за надходженням та використанням бюджетних коштів та  забезпечувалася  прозорість  здійснення таких операцій.
До речі, Волинь – одна з небагатьох областей, де правоохоронці найменш зловживали своїм становищем і дотримувалися законності при використанні бюджетних коштів. Зафіксовані порушення лише в підрозділах паспортної служби, де кошти (1,4 млн. грн.) за надання послуг з оформлення документів, спрямовано в повному обсязі на власні потреби.

 

Авторизація

Люстрація

Останні новини


АКТУАЛЬНО

Зверніть увагу!
Читайте нашу газету! Може знайдете в ній загублену річ? 

ТУТ

Опитування

В.о. президента Турчинов пропонує провести одночасно з виборами президента референдум - щодо унітарного чи федеративного устрою України. Ви підтримуєте цю ідею?
 

Статистика сайту

Користувачів : 1751

«Добрі вісті, коли запрошують їсти»

Зараз на сайті

Реклама



Найбільше читають про

Інформери

Погода в Луцьку Курс долара


korovay_ban.png

Контактна інформація

Звертайтесь за адресами: м. Володимир-Волинський, вул. Ковельська, 56 м. Нововолинськ, вул. Нововолинська, 64/16
Контактний телефон редакції: 03342 3-81-31
Мобільний телефон редакції: 063 313-83-08
Контактный телефон (Нововолинськ): 03344 44-8-66