Головна Новини звідусіль Новини звідусіль

Новини звідусіль

Рейтинг Користувача: / 8
НайгіршеНайкраще 

Громада села бунтує проти своїх депутатів.

У Самарах відкликали шістьох депутатів, які проголосували за ліквідацію лікарні. За таке рішення під час громадського референдуму проголосувала більшість виборців, що мешкають на території сільради. Депутатів Олександра Касянчука, Миколу Косенка, Любов Михалевич, Галину Гусак, Василя Штика та Василя Сидорука звинуватили у тому, що вони підтримали ліквідацію лікарні. А причиною напруженої ситуації, яка розділила людей, стала медична реформа. Передбачалося, що лікарня, яка функціонує з повоєнних часів, перетвориться на амбулаторію із пунктом швидкої допомоги. Відтак на дільницях, де були обрані ці депутати, створились ініціативні групи, які стали збирати підписи за їхнє відкликання. Проте ситуація не така однозначна, як може здатися на перший погляд. Самі відкликані депутати Самарівської сільської ради, які представляють села Самари та Язвані Ратнівського району, а також частина мешканців цих сіл вважають голосування незаконним. Обранці називають безпідставними і звинувачення в їхній бік, через які й «заварилась каша».
Підготувала Валентина Савчук,
Ратнівський район

 

За харчування дітей у школах відповідальні керівники 

Питання щодо харчування учнів загальноосвітніх шкіл і у таборах відпочинку було першим із 26-ти порядку денного чергової сесії Нововолинської міськради 21 лютого.
Гаряче харчування у 9-и школах міста, пришкільних таборах і в таборі відпочинку «Прикордонник» забезпечує КП «Комбінат шкільного харчування». Як повідомила його директор Любов Борщ, обід у них в середньому коштує 5грн.: 2грн. – для учнів молодших класів, 2,50грн. – для малозабезпечених і 5грн. – для сиріт. Кошти на це виділяються з міського бюджету. Напередодні сесії представники депутатської комісії побували у шкільних їдальнях, відстежували меню, порції та якість харчування. Тому це питання активно обговорювалося на сесії. Зокрема депутати дорікали Любові Борщ за завищені ціни на продукти, які не завжди кращої якості, а також цікавилися, чому в одній школі харчування краще, ніж в іншій. На своє виправдання директор закладу зауважила, що продукти надходять від постачальників, визначених тендером. На них, мовляв, є необхідні дозволи. Узагальнив обговорення міський голова Віктор Сапожніков. «Відповідальність за все – від навчально-виховного процесу до цвяха повинен нести у своїй установі її керівник», - підкреслив він і запропонував повернутися до цього питання перед початком нового навчального року.
Валентина Савчук,
м.Нововолинськ «Цифрами злочинність не поборемо, має бути тотальний наступ на неї всіма силами»

Наголошував минулого вівторка начальник Нововолинського міськ відділу міліції Олег Степанюк на міжвідомчій нараді у прокуратурі і за участю працівників силових структур (міліції, митної служби, служби з виконання покарань) та представників влади. Незважаючи на те, що кількість злочинів у порівнянні з минулим роком зменшилася на 141, місто гірників вважається найбільш криміногенним серед міст області. Якщо, наприклад, на 10 тисяч населення в Луцьку припадає 86 злочинів, у Володимирі-Волинському – 66, у Ковелі – 67, то у Нововолинську – 102. Найбільше прокуратуру турбує наркоманія та ріст злочинності серед неповнолітніх. На думку прокурора, причиною такої ситуації є «повна відсутність професіоналізму у більшості слідчих при розслідуванні найпростіших справ, які ті закривають, навіть не вислухавши свідків». Він також відзначив і відсутність кримінальних справ стосовно корупції та хабарництва, хоч, за наявною у нього інформацією, такі злочини є.
У своїх виступах перший заступник міського голови, секретар міськради Володимир Рожелюк теж визнав наявність формалізму в роботі деяких підрозділів міськвиконкому, а начальник міліції Олег Степанюк зазначив, що ефективним методом у боротьбі зі злочинністю є оперативно-профілактичне відпрацювання силами кількох структур, а також зауважив: «Цифрами і галочками у звітах ми злочинність не поборемо, потрібен тотальний наступ на неї всіма силами і засобами».
Начальник слідчого відділу Юрій Душний, у свою чергу, поінформував присутніх про те, що із 12 слідчих у його підрозділі практично більше половини – молодь, яка не має достатнього досвіду розслідування і кваліфікації злочинів, підходить до роботи дещо формально.
Підсумовуючи нараду, прокурор міста Олексій Решетник порадив керівникам міліцейських підрозділів та представникам влади приділяти більше уваги навчанню підлеглих, звернути увагу на роботу міських ломбардів, де часто збувають вкрадені речі, та посилити профілактику правопорушень серед підлітків.
Валентина Савчук, м.Нововолинськ

 

Парк на мотузках працюватиме у Луцьку

У Центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки з квітня функціонуватиме мотузковий парк для людей, які полюбляють екстрим. Про це йшлося 21 лютого під час засідання виконавчого комітету Луцької міської ради. 

Директор КП «Парки та сквери» Анатолій Трикуш розповів про те, що у мерію звернулися спортсмени з ініціативою збудувати мотузковий парк. Це буде комплекс бар’єрів та перешкод над землею на деревах. Усі охочі матимуть змогу за допомогою туристичного спорядження весело та корисно проводити там час.
Представник ініціаторів запевнив, що там працюватимуть професійні спортсмени, які й допомагатимуть лучанам насолоджуватися мотузковими подорожами, тож нещасних випадків не буде. Полазити над землею зможуть усі охочі, починаючи з трирічного віку і старші. Окрім того, там відкриють секцію для школярів. Дерева ж не постраждають, адже кріпитись обладнання буде за допомогою мотузок.
Підготувала Людмила Лукницька, м.Луцьк


«За тебе Господа молю…»


Під такою назвою в Оваднівському професійному ліцеї пройшов конкурс читців-декламаторів, присвячений 199-й річниці з Дня народження Т.Г.Шевченка.  

Це дійство не випадково відбувалося 21 лютого – у День рідної мови, адже поет і людина, художник і мислитель, патріот і мученик, справжній син своєї землі Тарас Шевченко – великий борець за невмируще слово українське, основоположник української мови.
Організатори конкурсу – викладачі української мови та літератури Тетяна Книш і Марія Нагурнік – подбали про те, щоб захід був цікавим та змістовним. Свято розпочалося піснею «Це край, де я родилась і живу» у виконанні Людмили Каркушевської та Галини Михалюк, яка супроводжувалась відеорядом «Про Україну та мову». Присутні ще раз пригадали основні біографічні дані великого Кобзаря, переглянувши відеофільм із серії «Обличчя нації».
Поринути у світ багатогранного, глибокого та мудрого Шевченкового слова допомогли 16 учасників конкурсу. Але перед його початком Кобзарева нетлінна поезія прозвучала з екрану до глядачів з уст легендарного талановитого актора Богдана Ступки. Учні ліцею по-своєму намагалися донести до слухача зміст Тарасових віршів, відтворити образ Катерини-покритки, утопленої, сироти без роду, матері, яка випроводжала сина у солдатчину, скривдженої і понівеченої України.
Члени журі оцінювали артистизм, дикцію та вміння передати суть поезії. Перше місце виборола учениця ІІ курсу Наталія Орлюк, яка читала поезію «Утоплена». Вона ж буде представляти ліцей у другому етапі конкурсу читців-декламаторів поезії Тараса Шевченка, який відбудеться у центрі естетичного виховання в Луцьку. Переможці конкурсу отримали грамоти і цінні подарунки за сприяння сектору у справах молоді і спорту Володимир-Волинської райдержадміністрації.
Тетяна Книш, викладач української мови та літератури Оваднівського професійного ліцею

 

 

  

 

Авторизація

Люстрація

Останні новини


АКТУАЛЬНО

Зверніть увагу!
Читайте нашу газету! Може знайдете в ній загублену річ? 

ТУТ

Опитування

В.о. президента Турчинов пропонує провести одночасно з виборами президента референдум - щодо унітарного чи федеративного устрою України. Ви підтримуєте цю ідею?
 

Статистика сайту

Користувачів : 1751

«Добрі вісті, коли запрошують їсти»

Зараз на сайті

РекламаНайбільше читають про

Інформери

Погода в Луцьку Курс долара


korovay_ban.png

Контактна інформація

Звертайтесь за адресами: м. Володимир-Волинський, вул. Ковельська, 56 м. Нововолинськ, вул. Нововолинська, 64/16
Контактний телефон редакції: 03342 3-81-31
Мобільний телефон редакції: 063 313-83-08
Контактный телефон (Нововолинськ): 03344 44-8-66