Головна Події і факти Як живе артдивізіон

Як живе артдивізіон

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Свято артилеристів приурочене до однієї з найвеличніших битв Другої світової - Київської наступальної операції. Саме 3 листопада 1943 року артилерія 38-ї загально-військової та 3-ї танкової армій Радянської армії відіграла вирішальну роль у прориві глибоко ешелонованої оборони німецько-фашистських загарбників у міжріччі Ірпеня і Дніпра, чим забезпечила умови для визволення 6 листопада міста Києва. Артпідготовка, яка тривала 40 хвилин, була настільки потужною, що наші атакуючі війська на відстані до двох кілометрів майже не відчували опору. Щільність артилерії була однією з найвищих за весь період війни і сягала до 450 артилерійських і ракетних систем на 1 км фронту.


Напередодні свята ми зустрілися із заступником командира з виховної роботи  реактивного артилерійського дивізіону 51-ї окремої ме-ханізованої бригади Володи-мир-Волинського гарнізону майором Володимиром Мазуряком.
-Володимире Петровичу, поясніть, будь ласка, нашим читачам, що таке артилерія.
-Артилерія – це рід військ, у розпорядженні яких є крупнокаліберна зброя, що дозволяє вести вогонь не лише по відкритих цілях, а й по закритих позиціях, причому на далекі відстані. До складу нашої бригади входить артилерійська група, в якій містяться такі підрозділи, як гаубичний самохідний дивізіон та реактивний дивізіон, призначені для знищення живої сили противника, різноманітних будівель та споруд за координатами їх знаходження, що передаються на командний пункт розвідниками, а також протитанковий дивізіон, який прямою наводкою може знищувати броньовані об’єкти.
-Скільки потрібно часу новобранцеві, аби освоїти таку непросту техніку?
-Певна кількість новобранців після призову на-правляється на 3 місяці у спеціальні навчальні частини, які знаходяться у Десні та Дівичках, де отримують основу необхідних знань і стають сержантами. Потім вони приїжджають до нас на службу, і тут на місці командир підрозділу, до якого  потрапляють, займається їх остаточною підготовкою, і не лише теоретичною, а й практичною.
 -Скільки у вас налічується одиниць техніки?
-Кілька десятків бойових машин, що ведуть вогонь, машини управління, де знаходяться командири, які вираховують та подають координати на бойові машини, а також техніка обслуговування.
-А скільки особистого складу?
-9 офіцерів, 2 прапорщики та 26 солдатів. Із них двоє – строкової служби, а решта – контрактники. До речі, серед контрактників є четверо жінок-зв’язківців.
-Які основні завдання ракетних військ і артилерії у мирний час?
-Це підтримання високого рівня бойової готовності, а в ході бойових дій – ураження вогневих засобів противника на всю оперативно-тактичну глибину, придушення систем розвідки, радіоелектронної боротьби та протиповітряної оборони противника.
-Аби підтримувати високий рівень бойової готовності, необхідні навчання. Чи часто вони проводяться?
-Раз на рік за роз-кладом наш підрозділ виїжджає на Яворівський полігон, де проводяться навчання, і тривають вони місяць. Виключенням став тільки цей рік, бо у зв’язку з кризою нам не виділили коштів.
-Скажіть, будь ласка, чого сьогодні найбільше не вистачає армії для якісної військової підготовки? Чи забезпечує у повній мірі вас держава, скажімо, пальним, адже без нього ви працювати не зможете?
-У першу чергу я б назвав погане матеріальне забезпечення контрактників, бо зарплата тисяча гривень не приваблює молодих людей до військової служби. А пального дають лише на забезпечення життєдіяльності, через це ми не можемо проводити достатньої кількості навчань. До того ж бракує грошей на проведення військової підготовки.
-У вас порожні казарми. Чи живуть тут контрактники, і де вони харчуються?
-Контрактники мешкають або вдома, або в гуртожитку, або винаймають житло, в казармах не живуть. У нас є їдальня, в якій безплатно (і, до речі, добре) годують тільки строковиків, що проживають у казармах, та особистий склад, який заступає в наряди. Решта харчується вдома.
-Чи є досягнення у володимирських артилеристів?
-Звичайно. Нещодавно в бригаді працювала перевірка Міністерства оборони, за результатами якої бригаду оцінили як таку, що готова виконувати покладені на неї завдання. Зокрема, і артилерійські дивізіони отримали задовільну оцінку. Впродовж останнього року ми привели в порядок житловий фонд, підготували казарму для контрактників, благоустроїли її. Техніка вже переведена на зимовий режим роботи.
-І на завершення роз-кажіть, як зазвичай проводите День ракетних військ і артилерії?
-Зранку у бригаді від-бувається урочиста частина, де артилеристи приймають вітання з нагоди свята, а кращі військовослужбовці отримують відзнаки командування. А потім традиційно разом з дружинами збираємося на святкову вечірку.
 З наступаючим святом вас, шановні артилеристи!

Володимир Мазуряк родом із Сімферополя. У 2000 році закінчив військово-будівельний факультет Харківського державного університету будівництва і архітектури та отримав військове звання лейтенанта. Того ж року будівельні батальйони в армії розформували, тому його направили на проходження служби у Володимир-Волинську 51-у дивізію на посаду начальника клубу танкового полку. Після реформування дивізії у бригаду служив офіцером управління 43-го артилерійського полку і далі просувався по службі вже як офіцер-артилерист, опанувавши нову професію.
Одружився з місцевою дівчиною Тетяною. У сім’ї Мазуряків підростає дві доньки: старша Олександра, учениця 4-го класу ЗОШ №2,  та дворічна Софійка.
Сьогодні ракетні війська і артилерія (РВіА) є основною вогневою силою Сухопутних військ і призначаються для операцій, які проводяться із застосуванням звичайної зброї, та виконують до 70 відсотків загального обсягу завдань з вогневого ураження противника. Нині на озброєнні РВіА знаходяться ракетні комплекси тактичних ракет «Точка» і «Точка–У», реактивні системи залпового вогню «Смерч», «Ураган», «Град», самохідні гаубиці 2С1 «Гвоздика», 2С3м «Акація», 2С19 «Мста-С», самохідні гармати 2С5 «Гіацинт-С», причіпні гаубиці Д-30 та 2А65, 82-мм і 120-мм міномети.

 

Авторизація

Люстрація

Останні новини


АКТУАЛЬНО

Зверніть увагу!
Читайте нашу газету! Може знайдете в ній загублену річ? 

ТУТ

Опитування

В.о. президента Турчинов пропонує провести одночасно з виборами президента референдум - щодо унітарного чи федеративного устрою України. Ви підтримуєте цю ідею?
 

Статистика сайту

Користувачів : 1751

«Добрі вісті, коли запрошують їсти»

Зараз на сайті

РекламаНайбільше читають про

Інформери

Погода в Луцьку Курс долара


korovay_ban.png

Контактна інформація

Звертайтесь за адресами: м. Володимир-Волинський, вул. Ковельська, 56 м. Нововолинськ, вул. Нововолинська, 64/16
Контактний телефон редакції: 03342 3-81-31
Мобільний телефон редакції: 063 313-83-08
Контактный телефон (Нововолинськ): 03344 44-8-66