Головна Події і факти «ЗАПИШІТЬ МЕНЕ… У ХАТХА-ЙОГИ»

«ЗАПИШІТЬ МЕНЕ… У ХАТХА-ЙОГИ»

Рейтинг Користувача: / 7
НайгіршеНайкраще 
Головна статті
«ЗАПИШІТЬ МЕНЕ… У ХАТХА-ЙОГИ»
Сторінка 2
Всі сторінки

З такими проханнями зверталися тисячі людей до інструктора санаторію-профілакторію Волинського національного університету імені Лесі Українки Тараса Мирославовича Цибуха. Він проводить заняття зі студентами та з усіма бажаючими.
 


ІНСТРУКТОРИ ІЗ США І ТИБЕТУ ДИВУЮТЬСЯ ВМІННЮ ЛУЧАНИНА

Посидівши у позі лотоса, 74-річний дідусь ліг долілиць на підлогу, скрутився калачиком і перевернувся догори ногами. Стоїть на голові – нічичирк! А жінки, яким за тридцять п’ять, роблять «місток» нарівні зі студентками і блаженно усміхаються. У «вузлики» зв’язуються дворічні діти – дивляться такими небесними очима, ніби й не розуміють, що у мене вже крівля поїхала від побаченого на заняттях…
Тарас Мирославович двадцять років культивує унікальну гімнастику з елементами хатха-йоги, якою захоплюються у Луцьку тисячі людей – від дошкільнят до пенсіонерів. Він – найавторитетніший фахівець у цій справі. Досить активно співпрацює з Волинською федерацією аеробіки і фітнесу під керівництвом Віри Кренделєвої. У співавторстві з нею та з рідним братом Максимом (він пропагує йогу у Львові) видав методичні рекомендації з фітнес-йоги для дошкільнят та оздоровчої гімнастики з елементами хатха-йоги для дорослих.
Про вихованців школи йоги Тараса Цибуха уже ходять легенди, хоч вони не сплять на цвяхах, не ходять босоніж по битому склу, не ковтають вогонь тощо,  проте позбуваються багатьох недуг, навчаються цінувати життя, помічати все прекрасне в ньому. Стрункі, підтягнуті жінки пенсійного віку навперебій хвалилися про те, що скинули по 20-30 кілограмів і по 15-20 років. Ніхто з них не п’є таблеток, не звертається по допомогу до лікарів.  
–Хатха-йога – це найдревніша система, яка увібрала досвід мільйонів людей в усьому світі, – розповідає Тарас Мирославович. – Вона є першим ступенем йоги. Приводить тіло у тонус, використовуючи приховані резерви організму. Ця система поєднує комплекс вправ, які здатні виконувати люди у будь-якому віці. Хатха-йога, наприклад, поліпшує гнучкість спини та суглобів, розслаблює та зміцнює м’язи, сприяє схудненню та омолодженню, розвиває впевненість у собі, дарує внутрішній спокій, виправляє поставу тощо.
Пан Тарас підбирає вправи для своїх учнів, пізнаючи йогу на практиці. Він родом із Коломиї Івано-Франківської області. Каже, що почав займатися йогою не просто так, з цікавості, а через те, що відчув необхідність «вийти на вищий рівень самого себе». У 80-ті роки минулого століття мав чудового вчителя Василя Васильовича Козака – на той час уже із двадцятирічним досвідом йоги. Разом із ним виконував фізичні вправи по 12-18 годин на день. Незалежно від умов погоди відточував свою майстерність у Карпатах.
–Одного разу на Чорногорі ми прожили сорок два дні, – ділиться своїми спогадами співрозмовник. – Ніхто, окрім п’ятьох пастухів, не знав, куди ми подалися. Вони давали нам сир, бринзу, молоко і сироватку. Ці продукти чудово втамовували спрагу і голод, додавали сили. Хліба не було. Пастухи розповідали, що за останні 25 років ми стали другими, хто вибрався так далеко від карпатських поселень. 
Пан Тарас пізнавав тонкощі та секрети майстерності йоги і в Алтаї, Татрах, горах Криму. Проводив там майстер-класи на виїзних семінарах для вітчизняних і зарубіжних фахівців. Інструктори зі США й Тибету дивувалися вмінню лучанина: «Ми ніде не бачили таких виступів». Уявіть собі: в Алтаї він піднімався на вершину, довкола якої в радіусі восьмисот кілометрів не було жодного поселення чи людини!
Гори для Тараса Мирославовича не самоціль. Там свіже повітря, чиста вода, недоторкана природа. Тож лучанин акумулює у собі найчистішу енергію і передає її усім, з ким працює. До речі, йоги вважають, що по-справжньому щасливою людина буває лише тоді, коли вона робить щасливими інших.
–Гори – чудове місце для усамітнення, – додає співрозмовник. – Головне – там немає людей з їхніми щоденними проблемами. Деколи у горах ми з колегами спеціально домовляємось про те, щоб ніхто ні з ким не розмовляв. Кожен знає, що йому потрібно робити. Мовчки розпалюємо вогнище, готуємо їсти…
Тарас Мирославович також об’їздив усю Волинську область на велосипеді. Їзду на двоколісному транспортному засобі називає одним із видів динамічної медитації, адже виконуються її головні умови: велосипедист у дорозі не розмовляє, почувається комфортно і, крім того, отримує чудові враження – бачить довкола стільки нового і цікавого.
Подорожує пан Тарас із фотоапаратом. Він уже зібрав не одну тисячу знімків. У залі, де проводить заняття, влаштував виставку своїх робіт. Вони також мають особливу ауру.ІЗ ДАВНИНИ ДО НАС ПРИЙШЛО… ВІСІМ МІЛЬЙОНІВ ЧОТИРИСТА ТИСЯЧ ВПРАВ

Для Тараса Цибуха мистецтво жити – це прокинутися вранці і сказати: «Життя прекрасне!». Йдучи за голосом свого покликання, він освоїв сім спеціальностей: фрезерувальника четвертого розряду, телефоніста-телеграфіста, культпрацівника… Чоловік вважає, що усі ці спеціальності без винятку наближали його до мрії стати йогом. Закінчивши факультет фізичної культури Волинського національного університету імені Лесі Українки, він звернувся в управління освіти Луцької міської ради із пропозицією займатися йогою у… дитсадках. Без особливого ентузіазму тоді поставилися до неї. Мовляв, а чи не занадто це – поширювати йогу серед дошкільнят?
Цілий сезон пан Тарас відпрацював із ними, запровадивши спеціальну програму з метою розвитку координації рухів та гнучкості, профілактики сколіозу і остеохондрозу. Він виконував роботу, якою ніхто раніше не займався: з’ясовував, наскільки гнучка та чи інша дитина, чи може вона виконати певну вправу, чи вона не протипоказана їй. Заняття проводив у формі гри. Діти виконували на них по 120 вправ! І не помічали цього. Тарас Мирославович почав запрошувати на свої заняття і матусь, і вихователів – вони разом із дітьми освоювали програму. Успіх був приголомшливий! Діти навчилися краще володіти своїм тілом, стали більш врівноваженими та спокійними. Переконавшись, що йога має такий позитивний вплив, керівники дошкільних закладів міста №16 і №17 створили базові групи для таких занять. Пану Тарасу навіть довелося готувати інструкторів для роботи з дітьми. Проте лише трьом із тридцяти своїх учнів він дозволив самостійно вести практику. Віддавши чотири роки заняттям йогою, інструктори два місяці працювали у дитсадках безплатно.
–Уже виросло покоління дітей, з якими мені довелося працювати, – продовжує свою розповідь Тарас Мирославович. – Загальна тенденція така: вони в усьому стають найкращими. Я це пов’язую з тим, що йога дає унікальні можливості для розвитку інтелекту. Вона не має вікових обмежень. Варто починати прилучати дитину до цієї системи від дня її народження. До речі, саме з малятами вдається за кілька місяців досягти таких результатів, яких дорослі добиваються роками.
Я поцікавився, скільки є вправ у йозі.
–Близько двох тисяч років тому древньоіндійський мудрець Патанджалі уклав у систему вісім мільйонів чотириста тисяч вправ. З них він виділив тридцять дві основні – їх людина здатна виконувати протягом усього свого життя. Саме так: вона має постійно працювати над собою. В принципі йог – це кожен із нас. Просто одні свідомо чіпляються за цей стан, а інші минають його.
–Чи обмежують себе в чомусь хатха-йоги?
–Жодних обмежень для них не існує. Я, наприклад, не вживаю м’яса, бо не відчуваю в цьому потреби, адже не виконую роботи, яка потребує надмірних фізичних навантажень. Якщо виникне, скажімо, потреба перенести на дах будинку дві тисячі цеглин, то я обов’язково приготую для себе страву з м’яса, насмажу картоплі…
І ще одним спостереженням хочеться поділитися: люди, які займаються хатха-йогою, нічим не відрізняються від пересічних громадян.

 

Авторизація

Люстрація

Останні новини


АКТУАЛЬНО

Зверніть увагу!
Читайте нашу газету! Може знайдете в ній загублену річ? 

ТУТ

Опитування

В.о. президента Турчинов пропонує провести одночасно з виборами президента референдум - щодо унітарного чи федеративного устрою України. Ви підтримуєте цю ідею?
 

Статистика сайту

Користувачів : 1751

«Добрі вісті, коли запрошують їсти»

Зараз на сайті

РекламаНайбільше читають про

Інформери

Погода в Луцьку Курс долара


korovay_ban.png

Контактна інформація

Звертайтесь за адресами: м. Володимир-Волинський, вул. Ковельська, 56 м. Нововолинськ, вул. Нововолинська, 64/16
Контактний телефон редакції: 03342 3-81-31
Мобільний телефон редакції: 063 313-83-08
Контактный телефон (Нововолинськ): 03344 44-8-66